برگزاری  مراسم اختتامیه جشنواره نقاشی و روزنامه دیواری دانش آموزان بخش احمد آباد به مناسبت ۱۳ آبان به میزبانی شرکت عمران شهر جدید بینالود و با همکاری آموزش و پرورش منطقه احمد، در روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه در محل رباط تاریخی فخر داود برگزار شد.
در بخش نقاشی سیصدو پنجاه اثر و در بخش روزنامه دیواری پنجاه اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و مورد داوری قرار گرفت.
در پایان پس از داوری آثار ، ۱۹ اثر در بخش نقاشی و ۶ اثر در بخش روزنامه دیواری موفق به کسب رتبه برتر شدند.آثار برگزیده هیئت داوران در بخش نقاشی محمد رضا رفیعی ، ضحا چغیده، علی داد محمدی ، محمد یاسین رقمی و محمد طاها میرشاهی از پایه اول ابتدایی ، طاها ذوالفقاری ، فاطمه ملکی، شکرانه شوقی و فاطمه سادات حسینی از پایه دوم ابتدایی و محمد حسام کاشانی ، سهراب زهی ، نیایش جعفری ، ابوالفضل صالحی ، محمد رضا پریشان، امیر مهدی مهدیان ، محمد حسین هادیان ، ابوالفضل قدیری ، ریحانه سلجوقی و حمیدرضا رفیعی از پایه سوم موفق به کسب رتبه برتر شدند، همچنین در بخش ساخت روزنامه دیواری مهسا امین فخر داود و مهتاب امین فخر داود، امیر محمد قربانی ، علیرضا کرابی، فاطمه دلدار ، امیر علی ساعدی و فاطمه مقصود زاده رتبه های برتر را از آن خود کردند.

لازم به ذکر است در  پایان بیانیه هیئت اجرایی جشنواره نقاشی و روزنامه دیواری دانش آموزی بخش احمد آباد به مناسبت 13 آبان روز دانش آموز به شرح ذیل قرائت گردید:
با سلام و درود به پیشگاه حضرت حق؛
اینک که با لطف خداوند متعال جشنواره نقاشی و روزنامه دیواری دانش آموزان منطقه احمد آباد که به مناسبت ۱۳ آبان ، روز دانش آموز، به میزبانی شرکت عمران شهر جدید بینالود و با همکاری آموزش و پرورش منطقه احمد آباد به پایان رسید ، ضمن تقدیر از اداره محترم آموزش و پرورش منطقه احمد آباد ، به جهت همکاری در برگزاری این جشنواره بزرگ ، که حاصل آن خلق بیش از سیصدو پنجاه اثر در بخش نقاشی و شصت اثر در بخش روزنامه دیواری بود، حضور پرشور دانش آموزان عزیز را در این جشنواره ارج نموده و تقدیر می نماییم.
این جشنواره با هدف گرامیداشت و آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان عزیز با وقایع پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه 13 آبان ، ایجاد شور و نشاط و تقویت روحیه کار تیمی در بین دانش آموزان برگزار گردید و نکته‌ی بارز آن تعداد نسبتاً بالای آثار ارسالی از سوی دانش آموزان با توجه به محدودیتِ موضوع و زمان فراخوان بود.
هیئت محترم داوران این جشنواره پس از بررسی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره ، با در نظر قراردادن عدالت در داوری ، معیارها و مولفه هایی را در سنجش آثارمد نظر قرارداد که به طور مختصر و مفید به استماع می رساند.
در بخش نقاشی ، عدم کمک والدین ، نوآوری و خلاقیت در نقاشی ، نحوه رنگ آمیزی آثار و رعایت استانداردهای فراخوان جشنواره .
دربخش ساخت روزنامه دیواری ، خلاقیت ، استفاده از تکنیک های مختلف ،، تنوع موضوع ، کار تیمی و رعایت استانداردهای اعلام شده در فراخوان جشنواره از نظر داوران مورد توجه قرار گرفت.
پس از داوری آثار با لحاظ معیارهای تعریف شده، ۱۹ اثر در بخش نقاشی و ۶ اثر در بخش روزنامه دیواری شایسته تقدیر شناخته شدند.
در پایان ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای تمامی آینده سازان این مرز و بوم ، مراتب قدردانی شرکت عمران شهر جدید بینالود به عنوان هیئت برگزار کننده این جشنواره را ازاداره محترم آموزش و پرورش منطقه احمد، مدیران و مربیان پرورشی و هنر مدارس بخش احمد آباد ، دانش آموزان عزیز منطقه ، هیئت محترم داوران جشنواره و همچنین تلاش تک‌تک عوامل و دست‌اندرکاران اعلام میداریم .

لینک کوتاه نوشته
https://binalood.ntdc.ir/?p=24060
کد خبر
24060