معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی در نشست خبری مسابقه دوچرخه سواری شهر جدید بینالود مطرح کرد:

شهر جدید بینالود می تواند کمک بسیار موثری در توسعه ورزش های همگانی و قهرمانی در استان باشد.

به  نقل از روابط شرکت عمران شهر جدید بینالود ، حاجی آبادی در این نشست خبری بیان کرد: دوچرخه سواری به عنوان یک ورزش مفرح و عمومی و محبوب در بین آحاد جامعه مطرح است و در این میان هیئت دوچرخه سواری باید برای توسعه زیرساخت ها و مشارکت بیشترعلاقه مندان به این رشته ورزشی با همکاری حامیان این ورزش اقدام نماید.

وی ضمن تشکر از شرکت عمران شهر جدید بینالود به جهت میزبانی و تامین هزینه های مالی این جشنواره افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا بهترین اقدام برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق ورزش است و بهترین گزینه و در دسترس ترین آن دوچرخه سواری است که تمام اعضای خانواده می توانند از این ورزش استفاده نمایند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان ادامه داد: یکی از اهداف مهم اداره کل ورزش و جوانان توسعه ورزش های همگانی است که ، شهر جدید بینالود با توجه به اقلیم مناسب و هوای سالم می تواند کمک بسیار مناسبی و موثری در توسعه ورزش های همگانی و قهرمانی از طریق میزبانی مسابقات مختلف داشته باشد .

در ادامه مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید بینالود با اشاره به اهمیت زیرساخت های فرهنگی در شهرهای جدید گفت: در سالهای اخیر  توجه به زیرساختهای فرهنگی و اجتماعی و حمایت از برگزاری رویدادهای شهری در اولویت برنامه های شهر های جدید از جمله شهر جدید بینالود قرار گرفته است و بنظر ما امور ورزشی نیز  در مقوله های فرهنگی و اجتماعی قرار دارد از این رو از برگزاری همایشها و گردهمایی های ورزشی در این شهرحمایت میکنیم تا محیط شاداب و با نشاطی را برای شهروندان فراهم نماییم.

حمید رضا یزدانی افزود: رویدادهای ورزشی برای شهروندان ایجاد تعلق خاطر و وابستگی به محیط زندگی را افزایش داده و موجب افزایش سطح فرهنگی جامعه و انسجام اجتماعی  می شود و شرکت عمران شهر جدید بینالود در حد مقدورات  آمادگی خود را برای همکاری با هیئت های ورزشی استان و همچنین سرمایه گذاران حوزه ورزش برای برگزاری مسابقات مختلف ورزشی و همچنین توسعه زیرساخت های ورزشی اعلام می نماید.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه شهر جدید بینالود و هوای پاک این منطقه این شهر برای احداث دهکده ها و کمپ های ورزشی مستعد است و میتوان با ایجاد این مراکز و کارکرد های ویژه  بار جمعیتی کلان شهرها را کاهش داد.

این مقام مسئول بیان داشت: شرکت عمران بینالود در راستای توسعه ورزش در این شهر در سنوات گذشته گام های بسیار خوبی را برداشته که می توان به تامین زمین و احداث 2 سالن ورزشی در شهر ، احداث 3 کیلومتر مسیر دوچرخه ، احداث 2 زمین چمن مصنوعی ورزشی روباز، کمک به راه اندازی آکادمی فوتسال شهر، همکاری دربرگزاری کلاس های آموزشی ورزشی ویژه آقایان و بانوان  و همچنین میزبانی جشنواره های ورزشی خانوادگی مانند جشنواره پرواز بادبادک ها در این شهر اشاره نمود.

در ادامه رییس هیئت دوچرخه سواری استان خراسان در خصوص برگزاری این جشنواره ورزشی گفت:  این دوره از مسابقات به میزبانی شهر جدید بینالود در کلاس جاده – کرتیریوم و در 4 رده سنی بزرگسالان، پیش کسوتان، جوانان و نوجوانان در چهارم تیر ماه ساعت 9 صبح  از مقابل مجموعه ورزشی چند منظوره شهر جدید بینالود برگزار می شود.

در پایان مسابقات ، برنامه دوچرخه سواری عمومی نیز برگزار و به قید قرعه به تعدادی از شرکت کنندگان هدایایی از طرف شرکت عمران بینالود اهدا خواهد شد.

لینک کوتاه نوشته
https://binalood.ntdc.ir/?p=23137
کد خبر
23137