بازدید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ازشهر جدید بینالود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی به همراه دکتر بنایی مشاور معاون وزیر و معین ویژه شهر جدید بینالود و گلبهار ، بخشدار احمد آباد و جمعی از مدیران دستگاههای خدمات رسان استان ، روز
دوشنبه در یک بازدید شش ساعته از شهرجدید بینالود و پروژهای عمرانی این شهر از نزدیک در جریان روند اجرایی پروژه ها و همچنین مشکلات این شهر قرار گرفت.
سید کمال الدین میرجعفریان ضمن بازدید بخش های مختلف شهر جدید بینالود گفت: با توجه به توسعه خدمات روبنایی و زیربنایی در سال های اخیر، متقاضیان سکونت در این شهر افزایش یافته و شاهد رشد ۷۵ درصدی جمعیت در بینالود بوده ایم.
وی ادامه داد: واحدهای تولیدی و صنعتی متعددی به ویژه ایران خودرو خراسان در ناحیه صنعتی این شهر در حال فعالیت هستند که می تواند به توسعه شهر جدید بینالود کمک نماید و آینده مطلوبی را برای آن رقم بزند.
میرجعفریان خاطر نشان کرد: رفع کمبودها و توسعه تاسیسات و اتمام برنامه‌ها برای توسعه خدمات در شهر بینالود ظرفیت بسیار خوبی را برای تامین مسکن اقشار مختلف مشهد ایجاد کرده و بهترین مشوق برای انتقال بخشی از جمعیت کلانشهر مشهد به این شهر را بوجود آورده است.
این مقام مسئول گفت: رفع مشکلات شهر جدید بینالود نیازمند آسیب شناسی دقیق و ظرفیت شناسی از سوی مسوولان محلی است که ماحصل آن باید به دفتر فنی استانداری خراسان رضوی ارسال شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بینالود نیز در این بازدید ضمن تشکر از حضور معاون استاندار و هیئت همراه در شهر جدید بینالود گفت : واحدهای مسکونی که به بهره برداری رسیده‌اند، مشکلات زیربنایی آنها مانند شبکه برق، آب و گاز تا حد بسیار برطرف شده اما هنوز برخی واحدها و معابر با مشکل نبود برق مواجه هستند.
حمید رضا یزدانی ادامه داد : این شرکت بنا به سیاست های وزارت متبوع و شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در راستای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان ، در سال جاری طرحهای زیربنایی و روبنایی متعدد در این شهر اجرا کرده و به اتمام رسانده است.
وی در ادامه با اشاره به خدمات روبنایی و زیربنایی ایجاد شده در شهراز جمله مدرسه، مسجد، درمانگاه، مجموعه ورزشی، آسفالت، فضای سبز، بوستان و خیابان کشی افزود: درخواست این شرکت ، تشکیل کارگروه توسعه شهر جدید بینالود با محوریت استانداری و عضویت و همکاری صاحبان صنایع مستقر در بخش صنعت این شهر ، اوقاف و امور خیریه و سایر ارگان های مرتبط است تا با برنامه ریزی بلند مدت بتوانیم بخشی از مشکلات استان را در موضوع افزایش بی رویه جمعیت کلان شهر مشهد و همچنین تامین اشتغال بخشی از جمعیت جویا کار استان برطرف نماییم.
در این نشست تصمیمات مقتضی در خصوص موضوعات تامین آب شرب مناسب، جداسازی آب شرب از آبیاری فضای سبز، روشنایی اتوبان ، تامین روشنایی معابر سطح شهر، در خصوص نصب آب شیرین کن و تصفیه خانه لوکال بینالود و تجهیز آتش نشانی شهر اتخاذ و دستورات لازم از سوی معاون استاندار خراسان رضوی صادر شد.

لینک کوتاه نوشته
https://binalood.ntdc.ir/?p=22301
کد خبر
22301