به گزارش ایسنا- ‌منطقه خراسان، محمد اسلامی امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌های عمرانی شهر بینالود

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از برنامه‌های ما توسعه قطارهای حومه‌ای است اما هنوز برای بینالود اقدام خاصی صورت نگرفته و می‌توانیم این موضوع را در دستور کار داشته باشیم تا بررسی کنیم از چه نقطه‌ای می‌توان اتصال ریلی برقرار کرد تا قطار حومه‌ای برای بینالود داشته باشیم.

به گزارش ایسنا- ‌منطقه خراسان، محمد اسلامی امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌های عمرانی شهر بینالود، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شهر جدید بینالود در منطقه‌ای بسیار زیبا جانمایی شده و استقبال برای سکونت در این شهرک وجود دارد، بنابراین راهبرد ما این است که بینالود را با توسعه فضاهای کسب و کار توام کنیم.

وی افزود: در حال حاضر شهرک صنعتی در این منطقه قرار دارد، یگان‌هایی از نیروهای مسلح نیز پیرامون این منطقه استقرار دارند، موهبت الهی و زیبایی طبیعی کوهستانی در این منطقه نیز می‌تواند جاذبه‌های گردشگری در این منطقه خلق کند و با تمرکز بر بحث‌هایی که پیرامون امور فرهنگی و ورزشی وجود دارد، می‌توان این موارد را با هم تلفیق کرد و جذابیت این منطقه را افزایش داد تا بتواند سکنه بیشتری را در خود جای دهد. این یک بخش است که بر فعالیت‌هایی تمرکز کنیم که جاذبه اسکان در بینالود ایجاد کند.

اسلامی ادامه داد: نکته دوم این است که در طراحی این شهرک به واحدهای مسکونی به خصوص واحدهای ویلایی تنوع دهیم که می‌تواند این موضوع نیز برای افرادی که زندگی در آپارتمان و شهرهای بزرگ برایشان مشقت دارد، جذابیت داشته باشد، بنابراین بینالود رونق خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که پدیده جالب بینالود نیروگاه بادی بوده که راندمان این نیروگاه‌ها بسیار بالاست، عنوان کرد: توسعه این نیروگاه‌ها می‌تواند به عنوان یکی از سرفصل‌های فعالیتی باشد، بنابراین باید اقامت مسکونی را برای افرادی که می‌توانند در شرکت‌های دانش‌بنیان در طراحی، ساخت، تولید، نگه‌داری و بهره‌برداری از نیروگاه‌های بادی فعالیت کنند، در این منطقه پیش‌بینی کرد تا سکونت و فعالیت همراه با هم رونق پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های ما توسعه قطارهای حومه‌ای است. در حال حاضر مهم‌ترین سرفصلی که برای ما وجود دارد، این است که این آزادراه را ادامه دهیم، به علاوه اتصال این منطقه به شبکه ریلی و قطار حومه‌ای نیز در سرفصل کلان برنامه‌های ما بوده اما هنوز برای بینالود اقدام خاصی صورت نگرفته و می‌توانیم در دستور کار داشته باشیم تا بررسی کنیم که از چه نقطه‌ای می‌توان اتصال ریلی را برقرار کرد.

اسلامی گفت: برنامه و راهبرد ما برای مناطقی که جمعیت‌پذیر هستند و می‌توانند به کلان‌شهرها تردد داشته باشند، به خصوص بینالود برای مشهد، قطارهای حومه‌ای است، با توجه به مطالعاتی که صورت گرفته مدیریت شهرهای جدید باید در یک برنامه زمان‌بندی مشخص بتوانند با هماهنگی راه‌آهن این اتصال ریل را برقرار و سرویس حومه‌ای را دریافت کنند.

لینک کوتاه نوشته
https://binalood.ntdc.ir/?p=19340
کد خبر
19340